Dzień ziemniaka
15 września 2021r. realizowaliśmy w szkole  projekt edukacyjny „W Krainie Pieczonego Ziemniaka”, który został opracowany przez Violettę Świątkowską. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w nietypowych lekcjach. Społeczność szkolna spotkała się  o godzinie 9.00 w kręgu przy ognisku, przedstawiono cel imprezy. Gość specjalny- radna gminy Waganiec p. Jadwiga Michalska wraz z p. dyrektor Mirosławą Grzegórską odczytały bajkę o ziemniaku. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanej bajki. Do kręgu dołączyła również „Ziemniaczana rodzina”, czyli Olga, Julka i Hubert z klasy V, którzy pięknie zaprezentowali się wszystkim uczestnikom. Następnie wszyscy w kręgu  bawili się śpiewając piosenkę o Ziemniaku oraz wesoło pląsając W następnej kolejności nastąpiła właściwa realizacja projektu, która polegała na przebyciu przez każdą klasę  gry terenowej. Gra charakteryzowała się tym, że uczestnicy musieli zespołowo wykonać zadania tematycznie związane  z ziemniakami, które na nich czekały w przedmiotowych stacjach zadaniowych: polonistycznej (A, Niedziałkowska), matematycznej (p.M.Kaźmierczak), przyrodniczej, (p. M.Kulińska i p. I. Drużyńska), historyczno-geograficznej (p. K. Haziak), sportowej(p. Ł.Szałek), plastycznej, zabawowej i kodowanie (p. V. Świątkowska).

Po wykonaniu zadań w każdej stacji,  drużyna otrzymała  element biletu wstępu na ucztę do Krainy Pieczonego Ziemniaka. Drużyny  poruszały się wg uzyskanych wskazówek. Wszyscy wzorowo wykonali swoje zadania i uzyskali bilety wstępy na ziemniaczaną ucztę, którą  przygotowali rodzice wybrani przez Klasowe Rady Rodziców. Wszystkie potrawy zostały wykonane z ziemniaków i smakowały niebiańsko, za co bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom. Dodatkową atrakcją była Ziemniaczana Fotobudka- wykonana przez nauczycieli. 

Ogłoszono też  Szkolny Konkurs Plastyczny „Ziemniaki- Cudaki”, który został rozstrzygnięty podczas plenerowej imprezy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez firmę ASTEX oraz panią Agnieszkę Małkiewicz.

Podczas imprezy odwiedził nas również wójt gminy Waganiec pan Piotr Kosik, który wraz z Panią dyrektor Mirosławą Grzegórską i radną Niszczew - Panią Jadwigą Michalską uroczyście przeciął wstęgę przed nowo wybudowanym placem zabaw.