2021 11 09 ranczo24 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do „Rancza pod Olszyną”.
Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody. Uczniowie podczas wycieczki pojazdem konnym podziwiali przepiękne krajobrazy okolic Ciechocinka. Mogli też poznać i poobserwować  zwierzęta żyjące w Mini ZOO oraz je nakarmić.  Niewątpliwie najwspanialszą przygodą były przejażdżki konne. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą odwagą i chętnie jeździli na koniach. Zwiedzili stajnię i boksy dla koni tam mieszkających. Dowiedzieli się, że konie lubią słuchać muzyki i jest ona dla nich uspakajająca. Poznali też historię konia trojańskiego i mogli się w nim ukryć (okazało się, że koń w Ranczo jest starszy niż ten w Troi). Dowiedzieli się, ciekawostek o najciekawszych koniach w historii Polski i Europy. Nie zabrakło też rozrywki. Uczestnicy wspaniale bawili się podczas zabaw integracyjnych, udając konie, ścigając się z jajkiem na łyżce, podając sobie balony na czas oraz przechodząc przez poręcze. Były też tańce integracyjne, maszerowanie na wybiegach konnych oraz kiełbaski własnoręcznie upieczone w ognisku.  Wycieczka była bardzo udana. Postanowiliśmy tam wrócić wiosną. 
Organizatorem wycieczki była p. Violetta Świątkowska. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Iwona Drużyńska i p. Maria Kaźmierczak. 
Dziękujemy bardzo rodzicom: p. Małgorzacie Kłos, p. Ewelinie Brzezińskiej, p. Darii Brochockiej i p. Iwonie Królak za zorganizowanie transportu na Ranczo.