2021 11 09 rajd 11, 2  i 3 października zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Hufcowym Rajdzie Przyjaźni w Zbrachlinie. Podczas rajdu rywalizowali z trzema innymi drużynami z Hufca Aleksandrów Kuj. Zdobyli I miejsce, czego im serdecznie gratulujemy.  Rywalizacja była bardzo zacięta, harcerze musieli wykazać się nie lada wiedzą i sprawnością.  Wśród konkursowych konkurencji były pokazy przygotowanych przez drużyny tańców integracyjnych i piosenek o braterstwie i przyjaźni, quiz wiedzy o harcerstwie,  wieczorne Świetliki (wiedza o postaciach ważnych dla harcerstwa), sobotnia gra terenowa ( 14 zadań o tematyce prawa harcerskiego, ochrony przyrody, braterstwa i przyjaźni w formie szyfrów, wywiadów i odpowiedzi na pytania), popołudniowa majsterka (papieroplastyka- jesienne kwiaty i drzewa). Podczas rajdu odbył się również Indywidualny Konkurs Plastyczny –„Jesień w dolinie Wisły”, w którym wszyscy nasi harcerze otrzymali nagrody. Oprócz konkurencji, które podlegały ocenie nie zabrakło również spontanicznych zabaw, pląsów i śpiewanek. Były też rywalizacje sportowe na wesoło, ognisko obrzędowe i tańce integracyjne. Podczas trzydniowego rajdu opiekę nad harcerzami sprawowała drużynowa dh Violetta Świątkowska.  Drużynowa dziękuje bardzo  p. Marii Kaźmierczak, p. Iwonie Drużyńskiej, p. Krzysztofowi Haziakowi i p. Dawidowi Pacholskiemu za pomoc podczas organizacji wieczornych Świetlików oraz Gry Terenowej.