Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022-2023
Dzisiaj 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022-2023. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Wojciecha w Zbrachlinie miała miejsce Msza Święta w intencji jak najlepszych owoców wspólnego trudu wkładanego przez społeczność szkolną w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. O godzinie 9.00, w naszej niszczewskiej szkole, pan wójt  - Piotr Kosik tradycyjnym, ręcznym dzwonkiem, rozpoczął inaugurację nowego roku szkolnego. Na początku rozbrzmiała melodia i słowa hymnu szkoły. Następnie pan wójt, po krótkim wprowadzeniu, podziękował za szesnaście lat wysiłku kierowania placówką i współpracy ustępującej ze stanowiska, dotychczasowej pani dyrektor - Mirosławie Grzegórskiej. Pani dyrektor zabierając głos przytoczyła kilka kluczowych osiągnięć z czasów jej kadencji - między innymi nadanie sztandaru szkole i osiąganie wysokich wyników kształcenia i wychowania naszych uczniów. W tym miejscu pani dyrektor jeszcze raz podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom zaznaczając, że wszelkie osiągnięcia jakie miały miejsce w szkole były możliwe dzięki oddanej swojej pracy kadrze pedagogicznej, oddanym  szkole rodzicom i pracownikom szkoły, pracowitym uczniom oraz dzięki wzajemnej współpracy w osiąganiu podejmowanych celów. Pani dyrektor podziękowała też organowi prowadzącemu reprezentowanemu przez pana wójta za współdziałanie z dyrektorem na rzecz zapewnienia bytu materialnego placówki i jej rozwoju.

Następnie pan wójt - Piotr Kosik przedstawił nową dyrektor szkoły - panią Agnieszkę Lasotę - Staszak, życząc jej wielu sukcesów na tym stanowisku. Obie panie dyrektor zostały obdarowane przez włodarza gminy pięknymi bukietami kwiatów.

Pan Łukasz Szałek i pan Krzysztof Haziak w imieniu całej społeczności szkolnej - nauczycieli, pań woźnych, rodziców i uczniów jeszcze raz podziękowali pani dyrektor Mirosławie Grzegórskiej za pacę i życzliwość w czasie piastowania przez nią kierowniczego stanowiska oraz powitali w naszej społeczności nową panią dyrektor - panią Agnieszkę Lasotę - Staszak również wręczając bukiety kwiatów. Pani dyrektor Agnieszka Lasota - Staszak wraz z przedstawicielką społeczności uczniowskiej - Hanną Brzycką oficjalnie otworzyły nowy rok szkolny 2022-2023 historycznym już, ręcznym dzwonkiem.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i obecnymi rodzicami udali się na spotkania organizacyjne do klas.

Całej społeczności naszej szkoły życzymy jak najlepszej współpracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.